Przeskocz do treści

Dlaczego picie soków jest ważne?

Picie naturalnych soków, które wykonane są ze świeżych owoców niesie za sobą wiele korzyści. Witaminy I minerały zawarte w ich składzie są o wiele lepiej przyswajalne niż te w postaci suplementów diety. Warto o tym pamiętać.

Wyciskane soki

Znajdziemy na półkach soki wykonane wyłącznie z owoców, jednak ich cena jest dość wysoka oraz są ważne tylko 2-3 dni. Można je najczęściej znaleźć w pobliżu stoisk z owocami bądź w dziale “zdrowa żywność”.

Niestety, inne soki o długiej dacie przydatności, dostępne w supermarketach to często nie to samo. Opisywane jako 100% naturalne, będące źródłem witamin itd. Może być nieco mylące. Soki tego typu co prawda niosą ze sobą składniki odżywcze, jednak dodatkowo posiadają w większości przypadków duże ilości niepotrzebnych cukrów prostych I dodatków przedłużających ich ważność.

Świeżo wyciskany sok przede wszystkim posiada najwięcej wartości odżywczych zaraz po procesie wyciskania. Już po kilku godzinach stężenie tych ważnych elementów maleje. Dodatkowo, negatywnie wpływa na nie również temperatura przechowywania. Warto je pić od razu po wyciśnięci a jeśli jest potrzeba przechowywania ich to najlepiej robić to w lodówce.

Szklanka z sokami

Korzyści z picia świeżych soków

To przede wszystkim duża ilość witamin I minerałów, które są niezbędne dla człowieka. Ich niedobór może wywoływać wiele negatywnych stanów jak zmęczenie, depresja, bóle głowy, kończyn I stawów, problemy z koncentracją I wiele innych.

Kolejną zaletą picia świeżo wyciskanych soków prosto z wyciskarki to duża ilość antyoksydantów w nich zawartych. Działają one jak zapora przed wieloma chorobami I wzmacniają organizm oraz wpływają pozytywnie na naszą odporność.

Picie świeżych soków z pewnością wpłynie również pozytywnie na proces odchudzania, ponieważ nasz organizm dostaje dużą dawkę węglowodanów oraz witamin I minerałów, które są proste do przyswojenia. Dzięki temu nie musi on odkładać dodatkowych kalorii w postaci tłuszczu.

Koszt zakupienia wyciskarki jest duży, jednak jeśli chcemy dbać o swoje zdrowie to powinniśmy I tak dostarczać naszemu organizmowi witamin I minerałów. Zamiast robić to z pomocą drogich suplementów, możemy po prostu przygotować świeży sok. Inwestycja w postaci wyciskarki z pewnością wróci się w ciągu kilku lat.

Masz w domu dziecko, które nie lubi jeść warzyw? Świeżo przygotowane pyszne soki z pewnością mu zasmakują I nie będziesz musiała martwić się, że nie posiada wystarczającej ilości składników odżywczych, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju.

Ostatnie I najważniejsze: Nasz organizm odbudowuje się niemal każdego dnia, to ciągły proces tworzenia nowych komórek I musimy mieć skąd czerpać niezbędne składniki. Świeżo wyciskane soki są świetnym źródłem. Można to zauważyć przy regularnym ich piciu. Nasza cera się poprawi, będziemy spać lepiej I mieć więcej energii w ciągu dnia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *