Przeskocz do treści

Po czym poznać dobrą wyciskarkę?

Zainspirowani właściwościami zdrowotnymi soków, o których pisaliśmy w poprzednim artykule, postanowiliśmy napisać osobną treść na temat samych wyciskarek. Każdy z nas na pewno chce kupić wyciskarkę dobrej jakości, która będzie służyć latami oraz przy tym nie będzie kosztować majątku. Po to właśnie jest ten artykuł. Postaramy się przybliżyć państwu jakie są najważniejsze cechy dobrej wyciskarki oraz jak nie zapłacić za taką majątku.

wyciskarka
wyciskarka

Płacimy za markę czy jakość wyciskarki?

W przypadku wielu urządzeń elektronicznych I nie tylko, płacimy zazwyczaj za markę a nie za jakość urządzenia. Z naszej analizy, wyciskarki raczej nie mają tej tendencji. Większość marek posiada zazwyczaj maksymalnie 10 urządzeń, które są w określonym pułapie cenowym.

Jedną z najlepszych marek, która jest najpopularniejsza to firma Angel. Zajmują się oni produkcją tych urządzeń od wielu, wielu lat. Raczej nie znajdziemy w ich ofercie wyciskarki poniżej 3.500zł. Co to oznacza? Producent ceni swoją pracę ale nie zapomina o użytkowniku, dając mu zazwyczaj 10-letnią gwarancję oraz produkt jak najwyższej klasy wykonany z podzespołów wysokiej jakości.

Hurom
Hurom

Kolejną znaną firmą w Polsce jest Firma Hurom, wyciskarki tej firmy kojarzą się z dobrą renomą I podzespołami dobrej jakości. Firma również udziela na swoje sprzęty kilkuletniej gwarancji. Ich cena waha się w granicach od 2000 do około 3000 złotych. Urządzenia tej firmy możemy określić mianem naprawdę dobrych przy jednoczesnym zachowaniu umiarkowania jeśli chodzi o cenę. To dla nas tak zwana średnia półka, która zaspokoi potrzeby każdego domowego pasjonata wyciskania świeżych soków.

Istnieją na polskim rynku oczywiście produkty innych marek, jednak nie na nich będziemy się tutaj skupiać. Trzeba się pogodzić z tym iż wyciskarka dobrej jakości, która będzie służyć nam lata to niestety wydatek około 2 tysięcy złotych.

Czym charakteryzuje się dobra wyciskarka do soków?

Średnica otworu wlotowego

Ta z pozoru niewielka cecha jest w stanie powiedzieć nam dość dużo o samej jakości wyciskarki. Otóż, urządzenia wykonane ze słabej jakości materiałów mają zazwyczaj niewielkie otwory wlotowe po to aby nie wrzucać za dużo surowca do środka. Dzięki temu urządzenie się nie zapycha.

Moc silnika

To, jaką moc ma silnik odgrywa bardzo ważną rolę w wyciskaniu owoców I warzyw. Jest to serce każdej wyciskarki I powinno być jak największej mocy. Nie chcemy przecież ograniczać swojej wyobraźni I planów tylko do mocy samego urządzenia. Słaby silnik nie zgniecie twardych warzyw jak burak czy marchewka. W najlepszym scenariuszu będziemy musieli kroić surowiec na mniejsze części a przecież nikt nie chce wiecznie stać przy wyciskarce.

Łatwość czyszczenia

Jest to cecha, na którą rzadko zwraca się uwagę podczas zakupu wyciskarki. To duży błąd! Wyciskarka składająca się z dużej ilości podzespołów to istne piekło jeśli chodzi o czyszczenie. Podobnie jak brak korka niekapka, który nie tylko pozwala na zamknięcie otworu wylotowego soku ale również daje możliwość szybszego I dokładniejszego czyszczenia wstępnego wyciskarki. Dzięki temu woda dociera w bardziej niedostępne miejsca niż w przypadku gdy brak jest tego niewielkiego kawałka materiału.

Jakość ślimaka I sita

Zaraz po silniku, zarówno ślimak jak I sito to kolejne najważniejsze części wyciskarki. Muszą być wykonane z materiałów jak najlepszej jakości tak aby były wytrzymałe oraz nie wchodziły w interakcje z surowcem. Nie chcemy przecież zainfekować naszego pysznego I zdrowego soku przez szkodliwe materiały. Ponadto, jeśli te części są wykonane ze słabych materiałów to szybko zaczną zmniejszać swoją efektywność a tego przecież nie chcemy. Urządzenie ma ciągle pracować jak nowe.

Wyciskarki

Generowanie ciepła

Niby również nieduża różnica jednak niezwykle istotna. Wyciskarka wolnoobrotowa jak sama nazwa wskazuje ma pracować wolno, głównie dlatego aby nie generować niepotrzebnego ciepła. Dlaczego to tak ważne? Ponieważ składniki odżywcze zawarte w owocach I warzywach takie jak witaminy I minerały są bardzo delikatne I przy kontakcie z ciepłem ulatniają się.

Design

Pozwólmy sobie na odrobinę ekstrawagancji I nie zapominajmy że to urządzenie będzie nam służyć przez lata więc jego wygląd nie może być “byle jaki”. Ogólnie rzecz biorąc producenci większości wyciskarek zadbali o to, dzięki czemu mają naprawdę ciekawy wygląd.

To tyle jeśli chodzi o najważniejsze cechy wyciskarek. Mamy nadzieję iż rozjaśni to w jaki sposób oceniać wyciskarki podczas zakupu.

Źródło:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *