Przeskocz do treści

Rusz się po zdrowie!

Chcielibyśmy podzielić się infografiką ze strony kodeks walki z rakiem. Naszym zdaniem świetnie ilustruje ona to, jak zapobiegać powstawaniu nowotworów w organizmie oraz jak ogólnie poprawić stan naszego zdrowia. To bardzo ważne w dzisiejszych czasach, ponieważ ludzie bardzo często zapominają o swoim zdrowiu i o tym że organizm ma się tylko jeden i należy o niego dbać.

Kilka prostych zasad pomoże utrzymać Twoje zdrowie na odpowiednim poziomie. Pamiętaj o tym aby wystrzegać się otyłości, ponieważ między innymi jest ona w 37% związana z nowotworem przełyku. Prezentuje także jak wiele polaków (aż 62%!) NIE spożywa codziennie warzyw i owoców. To bardzo duży błąd. Kolejnym problemem jest brak aktywności fizycznej o czym już pisaliśmy. Warto zadbać aby nie przebywać zbyt długo na słońcu, starać się ograniczyć palenie a także ograniczyć spożycie alkoholu.

 

 

Czy te wszystkie zasady nie są dla nas śmiesznie proste? Ciągle się o nich mówi. Niestety, mimo to bardzo często ciągle brak nam tej świadomości i bagatelizujemy sprawy oczywiste. Tak nie może być jeśli chcemy żyć długo i zdrowo oraz cieszyć się świetną pamięcią i kondycją fizyczną do końca naszych dni. Jeśli masz około 30 lat to pomyśl ile zaoszczędzisz czasu i pieniędzy na leki i wizyty u lekarzy jeśli będziesz o tym pamiętał. Zdrowe nawyki nie kosztują nic, ciągle to powtarzamy.

Pamiętaj o tym!

Źródło infografiki:

http://www.kodekswalkizrakiem.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *